piątek, 28 lutego 2014

Lewy rekordzistą Borussii!

Lewy rekordzistą Borussii!Robert Lewandowski pobił klubowy rekord strzelecki Borussii Dortmund w europejskich pucharach. Polak wyprzedził Stephane'a Chapuisata, który strzelił dla niemieckiego klubu na arenie międzynarodowej 16 goli! 

Dwie bramki w meczu z Zenitem Sankt Petersburg sprawiły, że Lewandowski ma już na koncie 18 trafień dla BVB w pucharach europejskich i jest pod tym względem najlepszy w całej historii niemieckiego klubu! Najwięcej bramek (10), Lewandowski ustrzelił w Lidze Mistrzów w sezonie 2012/2013. Wtedy pod względem skuteczności ustąpił tylko Cristiano Ronaldo. Po jednym golu strzelił w Champions League w sezonie 2011/2012 i w Lidze Europejskiej 2010/2011, a w obecnej edycji LM Polak ma w dorobku sześć trafień. 

Polski napastnik nie zamierza jednak na tym poprzestać i chce wyśrubować swój rekord: - Jestem bardzo zadowolony zarówno z wyniku meczu, jak i z moich bramek. To nie były moje ostatnie trafienia. Wciąż gramy w LM i mam nadzieję, że jeszcze kilkakrotnie wpiszę się na listę strzelców. Chcę wygrać w tym czasie tak wiele meczów, jak to tylko możliwe. Nieważne, że latem odchodzę! Przed nami wciąż jeszcze wiele ważnych pojedynków w Bundeslidze, krajowym pucharze i LM - powiedział Lewandowski. 

Bravo.pl

Brak komentarzy: